Lagavulin 16yo 43%

Lagavulin 16yo 43%

Lagavulin16

5

?

 

Kolor: Czysty piękny bursztyn

Zapach: Złożona i bogata whisky. Dymna, torfowa, wędzona ryba, zapach kutra rybackiego, morska bryza, herbata wędzona, sól. Oprócz typowych dla Islay klimatów wyczuwalny jest miód (lipowy?), przyprawy korzenne a także Sherry. Jest też i słodycz, rodzynki

Smak: Długi i konkretny. Wodorosty, dym a na końcu wychodzą nuty owocowe, delikatnie gorzkawa. Na samym końcu zostaje delikatny torf.
Finish: Długi i konkretny. Wodorosty, dym a na końcu wychodzą nuty owocowe, delikatnie gorzkawa. Na samym końcu zostaje delikatny torf. Delikatnie ostry.

Podsumowanie: Jedna z najlepszych podstawek dostępnych na rynku. Jakość/cena na bardzo wysokim poziomie. Jedna z niewielu podstawek, która ma aż 16 lat i to tez robi różnicę. Klasyka gatunku, obowiązkowy SM dla osób zaczynających przygodę z whisky i chyba dobry wstęp by poznać smaki z Islay.

komentarze do “Lagavulin 16yo 43%”

  1. ErykCzternasty pisze:

    Krótko i rozsądnie w dobrym stylu. Cieszy odwaga przyznania uczciwej oceny tej whisky, czego niektórzy bloggerzy i komentatorzy nie robią wcale albo robią, przyznając absurdalnie wysoką notę, obawiając się ataków domorosłych znawców wzdychających do Lagi. Oby tak dalej 🙂