O nas

o_nas

Znamy się z Danielem już prawie 10 lat i przez te lata łączyło nas wiele wspólnych interesowań. Mam jednak wrażenie że na dłużej połączyła nas whisky słodowa. Stało się to kilka lat temu kiedy niezależnie od siebie zostaliśmy „wciągnięci” w ten bursztynowy trunek. Do tej pory pamiętam to zaskoczenie kiedy zaczęliśmy rozmawiać o naszych nieporadnych pierwszych doświadczeniach i przemyśleniach. I trwa to po dziś dzień przy czym już ze zdecydowanie większą wiedzą i doświadczeniem.

Obydwaj w whisky cenimy sobie to co daje jej degustowanie: przygodę w odkrywaniu jej smaków wraz z magię zatrzymania tej chwili.

Na temat dgustowanej whisky, ale też jej rynku, nowościach i wydarzeniach potrafimy dyskutować godzinami. Mnie najbardziej pociąga samo picie i odkrywanie samków, ale oprócz tego zainnteresowałem się Szkocję, jej historią, sposobami produkcji whisky i losami destylarni oraz ich założycieli. Daniela z kolei pociąga whisky i jej styk ze światem biznesu, finansów, aukcji, trendów inwestycyjnych czy obserwowanie prowadzonych przez destylarnie i dystrybutorów działań marketingowych.

Mnie i Daniela łączy w tym wszystkim miłość i pasja do whisky single malt. Uruchamiamy wspólnie whiskymywife.pl aby nadać jej nowy wymiar.

Daniel Lichota: – daniel@ whiskymywife.pl
Z wyksztcałenia jestem ekonomistą, a zawodowo pracuję jako coach i trener. W whisky zakochałem się właśnie podczas jednego ze szkoleń, które prowadziłem w Edynburgu. Spacerowałem wieczorami po tym mieście starając się poznać zarówno zabytki, lokalną kulturę jak i ludzi. I właśnie napotkani ludzie opowiadający z wielką pasją i fantazją o szkockim złocie rozbudzili we mnie zainteresowanie tym trunkiem. Nazwałem ich whisky wizards – czarodzieje whisky. Postawiłem sobie za punkt honoru kupić dobrą butelkę. Wybór padł na 18 letnią whisky z regionu Speyside: Alt-a-bhaine, wydaną przez Cadenheads’a, jednego z najstarszych szkockich niezależnych botlerów. Nawet o tym nie wiedziałem, ale wstrzeliłem się w środek góry lodowej. Góry, którą penetruję do dziś i odkrywam coraz więcej jej warstw, uroków i mrocznych tajemnic.

Whisky to jedna z moich hobby, pozostałe to podróże, piłka nożna i fotografia w której stawiam pierwsze kroki.

Grzegorz Nowicki: – grzegorz@ whiskymywife.pl
Z wykształcenia jestem absolwentem Chemii Spożywczej Politechniki Łódzkiej. Wiedza zdobyta na studiach pomaga mi spojrzeć w bardziej szczegółowy sposób na degustacje whisky i daję podstawową wiedzę by zrozumieć wiele procesów z samej produkcji. Interesuje się whisky Single Malt od 2009 roku. Efektem mojego hobby jest zdegustowanych kilkaset rodzajów whisky słodowej i kilka podróży do Szkocji gdzie zwiedziłem kilkadziesiąt destylarni, a także samą Szkocję, która jest naprawdę piękna.

Zawodowo zajmuje się sprzedażą i aktualnie jestem Dyrektorem Regionalnym Sprzedaży w firmie Wolters Kluwer.
Poza whisky słodową interesuję się historią miasta Łodzi, starym dobrym kinem. W wolnych chwilach gram w snookera i piłkę nożną.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *