Podsumowanie 2023

Za tydzień będzie już nowy 2024 rok. Przełom lat to dobry moment na chwilę podsumowań, tym bardziej, że jest co podsumować, ale sporo też przed nami.

Ludzie pytają co u nas słychać, czy żyjemy, czy degustujemy. Odpowiadam – mamy się tak dobrze jak chyba nigdy wcześniej. Od czasów pandemii niestety degustujemy jeszcze więcej. Kupujemy jeszcze więcej butelek whisky i organizujemy więcej degustacji. Śmiem twierdzić, że w tym roku spróbowaliśmy ok. 200 porządnych dramów – lepszych i gorszych oczywiście, ale wartych opisania, ocenienia, zaznaczenia. Jak to się wydarzyło?

Rok 2023 w pigułce.

 • Degustacje Whisky Break odbywają się co miesiąc. W 2023 roku było ich aż 9. Tyle samo co w 2022 i 2021 roku. Na każdej degustacji jest zazwyczaj 7-8 pozycji. Degustacje robimy hybrydowo – połowa osób jest z nami w Domu Whisky, a druga połowa łączy się zdalnie.
 • W grudniu 2023 tak jak w grudniu 2022 odbyła się degustacja Best of DSR. Nasz autorski wybór pozycji z zamierzchłych czasów. W tym roku były takie pozycje jak Oban z 1969 roku, Glenury Royal 36 yo czy Glen Elgin 32 yo. Nie wspominając o Talisker zabutelkowanym w 2003 roku. 13 wyśmienitych whisky. Opis jest na FB – do tego jeszcze wrócę.

 • W marcu 2023 odbyła się dwudniowa degustacja Whisky Legend w Pałacu w Łochowie. Tak jak w 2022 roku… Ach co to były za degustacje. Kilka zdjęć na dole tego wpisu.
 • W styczniu 2023 odbyły się nasze urodziny. Wszyscy wyszli pijani 🙂 i o to chodziło. Mieliśmy ze 40 butelek whisky, a było ponad 50 osób. Elegancka impreza.
 • Byliśmy na 5 festiwalach whisky. W większości dwuosobowo, ale czasami w pojedynkę. I tak chronologicznie byliśmy w Limburgu, Mikołowie, w Jastrzębiej, Berlinie i na Whisky Live Warsaw.
 • Do tego w bardziej prywatnym gronie odbyły się przeglądy starych Macallanów i Bowmorów, oraz kilka zwykłych samplowych spotkań.

No dobra, ale skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle, jak mawiał Kazik Górski…

Nie jest źle, jest dobrze i dobrze. Tylko nas nie widać. Nie zależy nam na zbyt wielkim poklasku, skoro wszystko działa. Na grupach się nie udzielamy, bo są pełne rywalizacji, szpanu i hejtu. Pod o nam to? Na stronie nie piszemy … bo ile można pisać artykułów o wpływie sherry na whisky  W ogóle mam wrażenie, że nasza strona jest kopalnią wiedzy, której dzisiaj nikt nie pisze. No dobrze, ale gdzie jesteśmy, gdzie wrzucamy relacje z degustacji?

Przed nami naprawdę wiele. W roku 2024 będziemy ochodzili nasze X-lecie. Ja, Daniel, będę je obchodził cały rok 🙂

 • 12 stycznia 2024 odbędą się X urodziny Whisky My Wife. Wciąż zapraszamy, chociaż miejsc nie ma. Chętni niech atakują Grzegorza.
 • 9 marca 2024 odbędzie się Whisky Legend z okazji X-lecia Whisky My Wife. Wciąż są miejsca.
 • Na pewno zorganizujemy degustacje Whisky Break. Minimum 6, maksimum 9. Pierwsza już w luty. Chętni proszeni sa o kontakt z Grzegorzem.
 • W grudniu 2024 na pewno zorganizujemy degustację składkową Best of Something. Nie zdradzamy jeszcze co, ale coś nowego. Składka 120 zł miesięcznie. Zgłoszenia do mnie.
 • Planujemy pojechać na festiwale i do Limburga i do Berlina. I do Krakowa i do Jastrzębiej. I będziemy na festiwalach w Warszawie. Może więcej niż jednym.
 • Na dziś planujemy zrobić kolejny Whisky Tour na Islay. Mamy już komplet. Ale do nas nie ma co się zgłaszać, gdyż nasze wyjazdy są drogie i spokojne.

Na pewno będziemy aktywnie degustowali, schowani przed światem za podwójną gardą. 🙂 Jaki świat, taka garda. Na koniec chciałbym pozdrowić wszystkich, degustujących i organizujących degustację. Budujących ten wspaniały świat whisky. Do usłyszenia – w planach na 2024 mam nadzieję więcej nadawać. Głównie na Facebooku. Obserwujcie profil.

Daniel

Kilka zdjęć z 2023 roku.

(kliknij zdjęcie aby powiększyć i otworzyć galerię)

komentarze zamknięte