Port Ellen w konkursie WWF

Port Ellen - nagroda w naszym konkursie związanym z Warsaw Whisky Fest

Port Ellen – nagroda w naszym konkursie związanym z Warsaw Whisky Fest

Rozstrzygnięcie konkursu „Moja przygoda na WWF”.

Wszystkim uczestnikom i uczestniczce dziękujemy za udział w naszym konkursie. Niech to nie zabrzmi jak slogan, ale naprawdę jesteśmy zadowoleni ilością i jakością nadesłanych prac! Musieliśmy dokonać bardzo trudnej sztuki wyboru. Wybór był czysto … subiektywny.

Napisałem, ze wybór był trudny, ale jednak łatwy zarazem. Wszystkie pracy trzymały wysoki poziom, jednak tekst Kamila, który przysłał nam swoją pracę jako jeden z pierwszych, od razu nam się spodobała. Kamil wysoko zawiesił poprzeczkę. Potem już tylko Marcin na chwilę zachwiał hierarchią i czytaliśmy wszystkie prace na nowo. U Marcina najbardziej nam się spodobało świeże spojrzenie na whisky. Kamil co prawda nie wziął Whisky za żonę, ale za kochankę … Cóż, mamy nadzieję, ze kiedyś będzie whisky my wife. 😉 (Teksty Kamila i Marcina opublikujemy wkrótce, a tedy nawiązania staną się bardziej niż oczywiste.)

Przyznaliśmy następujące nagrody:

I miejsce i nagrodę główną otrzymuje Kamil Idzikowski – Port Ellen*, 19 lat, od The Bottlers oraz 2 kieliszki degustacyjne WhiskyMyWife.

II miejsce i nagrodę otrzymuje Marcin Chwedczuk  – Ardbeg* Amazing Cask, od Malts of Scotland  oraz kieliszek degustacyjny WhiskyMyWife.

III Miejsce i nagrody* w postaci dobrej whisky otrzymują:

 • Paweł Brendel
 • Marcin Hamera
 • Kamil Madej
 • Przemysław Marciniak
 • Michał Tyrek
 • Bartosz Woźniak
 • Michał Zajda
 • Bartosz Ziembaczewski

Wyróżnienie i nagroda specjalna: Marta Milewska. (W prezencie butelka szampana).

Od jutra codziennie na stronie whiskymywife.pl będziemy publikowali wszystkie nagrodzone teksty, wraz z pięknymi zdjęciami nadesłanymi wraz z tekstami.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu.

*Wszystkie nagrody to sample whisky w ilości 50 ml.

Daniel i Grzegorz

Daniel Lichotam redaktor Whiskymywifemccoy

 

Ogłaszamy konkurs na relację z festiwalu „Moja przygoda” w którym bardzo zachęcamy do wzięcia udziału uczestników Warsaw Whisky Fest. Nagroda. Nagroda jest znamienita, to 19 letni Port Ellen od The Bottlers (50 ml). Butelkę kupiliśmy w marcu tego roku na jednej z aukcji z ok . 400 euro. Jednak to nie cena w tym przypadku jest najważniejsza, jeśli chodzi o nagrodę, a fakt, że oceniamy ją na 9 punktów w naszej 10-cio stopniowej skali. Dla nas ta Whisky jest naprawdę wyjątkowa i warta spróbowania. Ogłaszamy konkurs na relację z festiwalu pod tytułem „Moja przygoda”. Konkurs ten jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Moja przygoda może dotyczyć ogólnie wrażeń z festiwalu, albo jakiegoś drobnego elementu związanego z festiwalową przygodą np.:

 • opis masterclass,
 • opis z degustacji whisky, która zrobiła największe wrażenie
 • notka degustacyjna
 • opis z rozmów stoiskowych
 • inne wydarzenia związane z festiwalem.
 • opis może być wzbogacony zdjęciem / zdjęciami. (ale nie musi).

Aby wziąć udział w konkursie należy do przyszłej niedzieli (02.11.2014) do godziny 20.00 nadesłać konkursowe prace na adres: daniel@whiskymywife.pl Uwaga przystępując do konkurs wyrażają Państwo zgodę na opublikowanie na naszym portalu nadesłanych prac. Nam dzień pierwszy niezwykle się podobał. Festiwal to miejsce gdzie można rozkoszować się dobrą whisky, a co chyba ważniejsze szansa na spotkanie miłośników whisky, rozmowę i stałe uczenie się o tym wspaniałym trunku. Dość powiedzieć, że przez osiem godzin festiwalu nie udało nam się jeszcze odwiedzić wszystkich stoisk. Nadrobimy dzisiaj. Do zobaczenia dziś na festiwalu.

W festiwalowym kieliszku trudno dostępna, przepyszna whisky z serii artist.

W festiwalowym kieliszku trudno dostępna, przepyszna whisky z serii artist.

Festiwal to miejsce spotkań miłośników Whisky, Festiwali, ale także naszej strony. Pozdrawiamy!

Festiwal to miejsce spotkań miłośników Whisky, Festiwali, ale także naszej strony. Pozdrawiamy!

Jeszcze są dostępne - moim zdaniem warto choćby na jeden dzień w niedzielę.

Jeszcze są dostępne – moim zdaniem warto choćby na jeden dzień w niedzielę.

Port Ellen od The Bottlers. Beczka nr 1549

Port Ellen od The Bottlers. Beczka nr 1549

Port Ellen od The Bottlers. Beczka nr 1549, 19 lat

Port Ellen od The Bottlers. Beczka nr 1549, 19 lat

Port Ellen od The Bottlers. Beczka nr 1549, 19 lat

Port Ellen od The Bottlers. Beczka nr 1549, 19 lat

 

komentarze do “Port Ellen w konkursie WWF”

 1. Grzegorz Nowicki pisze:

  W trakcie każdego konkursu jest taka stuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy…:) Nie mogę uczestniczyć w konkursie ale daje przykład byście nadsyłali opisy whisky, ciekawych wydarzeń itp. Komisja składająca się ze mnie, Daniela i…naszych żon czeka na jak najwięcej prac:) Ja dziś wspominam wczorajszy MAsterclass Kavalana:

  https://whiskymywife.pl/przeglad-whisky-destylarni-kavalan-masterclass-trakcie-wwf/