Whisky&Friends – Zapowiedź.

whisky and firends

Whisky & Friends 14 maja 2016, hotel Mariott, Warszawa Okęcie.

Serdecznie zapraszamy.

Strona festiwalowa to: https://whiskyandfriends.pl Festiwal jest organizowany przez M&P Alkohole i Wina Świata (https://wina-mp.pl), który jest dystrybutorem wielu marek whisky w Polsce. Firma ta przeprowadza bardzo udany Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi. Podczas jesiennego salonu whisky była ciekawie eksponowana, a co najważniejsze, jej fani mogli liczyć na:

  • spotkania z przedstawicielami destylarni m. in. takich jak Kilchoman, Glendronach, Springbank, Glen Scotia, Nikka i innych,
  • możliwość degustowania whisky dostępnych w sieci M&P,
  • bogata oferta rabatowa dostępna podczas salonu.
WhiskyandFriends

Kilchoman jak zawsze obecny n imprezach M&P. Ciekawe kto będzie obecny z destylarni podczas festiwalu .

Jak będzie podczas festiwalu? Czy będzie się on różnił od jesiennego salony? Na te i inne pytania odpowiedziała Pani Małgorzata Masiak, reprezentujacej firmę M&P Alkohole i Wina Świata – zapraszamy do lektury wywiadu.

WhiskyFriends – nowy festiwal whisky w Polsce. Skąd pomysł? Czy to będzie impreza cykliczna? Jaką macie „dużą” wizję?

Od wielu lat organizujemy nasz październikowy festiwal OSWiA gdzie prezentujemy wina i alkohole mocne. Już 3 krotnie zrobiliśmy też Salon Degustacyjny Luksusowych Alkoholi. Obie te imprezy cieszą się ogromnym powodzeniem choć tak naprawdę dedykowane są przede wszystkim do naszych stałych klientów. Festiwal Whisky&Friends swoją formułą skierowany jest do wszystkich chętnych,  miłośników/ fanów whisky i innych znakomitych, mocnych alkoholi jak koniaki, grappy itp .  Wyróżnia się też terminem – podczas gdy tamte imprezy dzieją się w październiku – Whisky & Friends będzie festiwalem wiosennym. To pierwsza edycja ale na pewno nie ostatnia. Zakładamy, że impreza  na stałe wpisze się do naszego kalendarza wydarzeń.

Jakie marki whisky będą prezentowane podczas festiwalu? Czy będę jakieś whisky w cenie biletu? Jakie? 

Będą reprezentowane praktycznie wszystkie marki, których jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem w Polsce. Będzie wiele dostępnych whisky w cenie biletu, ale będą też takie „ na kupony”. Obecnie nie przewidujemy prezentowania/ogłaszania wcześniej kompletnej listy otwartych butelek – ale na pewno wszyscy będą zadowoleni.

WhiskyandFriends (4 of 4)

Glen Scotia – stosunkowo od niedawna pod skrzydłami M&P

Jesteśmy już przyzwyczajeni, że na Waszych imprezach są przedstawiciele z destylarni. Kto będzie tym razem? 

Będzie wielu z nich , szczególnie tych, którzy będą prowadzić degustacje Masterclass – nie wszyscy jeszcze ostatecznie potwierdzili swoją obecność ale na 100% będziemy mieć przedstawicieli: Kilchomana, Benriach/GlenDronacha, Glen Scotia, The Irishman, Paul John, Blanton’s

Czym ten festiwal będzie się różnił od cenionego jesiennego Salonu Win i Alkoholi M&P? 

Tak jak już wspomniałam: 

1)dedykowany jest do wszystkich nie tylko naszych stałych odbiorców . 

2) elementem wyróżniającym będą też degustacje masterclass – których przy okazji OSWiA przez wzgląd na jego formułę, ilość osób i ilość miejsca nie jesteśmy w stanie przeprowadzić.

Czy będą zorganizowane degustacje typu Masterclass? Jakie? Kto będzie je prowadził? 

Będą takie degustacje – na dziś potwierdzonych jest 6. Pełna lista zawiśnie na stronie najpóźniej w dniu 20 kwietnia (informacja będzie zawierać również listę degustowanych podczas degustacji alkoholi). Będą prowadzone przez przedstawicieli destylarni. Będą prowadzone w jęz. Angielskim i nie będą tłumaczone.

Czy tak jak na jesieni można się spodziewać specjalnych ofert?

Oczywiście, ale jaka to będzie dokładnie oferta pozostanie niespodzianką do samego końca 😉

Czy będzie coś oprócz whisky? inne alkohole? Jakieś dodatkowe atrakcje? 

Będą koniaki, grappy, wódki, rumy itp. Planujemy też przeprowadzenia aukcji wyjątkowych whisky!

My na pewno też będziemy na tym festiwalu. Czekamy na informacje o konkretnych Masterclass na stronie festiwalowej. A zęby ostrzymy sobie na poniższą zapowiedź na stronie internetowej:

Zakup dodatkowych kuponów VIP, uprawniających do degustacji wybitnych whisky wieloletnich możliwy będzie wyłącznie na miejscu. Ceny 30 – 500 zł

WhiskyandFriends Glendronach

Ciekawe jakie roczniki Glendronach’a będa dostępne podczas festiwalu … 😉

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z szefem firmy M&P Wina i Alkohole Świata – Mirosławem Pawliną. Podczas wywiadu zrealizowanego podczas Whisky Live Warsaw zachęca on do organizowania różnego rodzaju imprez związanych whisky i edukowania społeczeństwa z zakresu tego trunku. Jak widać przeszedł ze słów do czynów – Gratulujemy i trzymamy kciuki aby impreza się udała.

Do zobaczenia na Festiwalu. Slainte!

Daniel Lichotam redaktor Whiskymywife

mccoy

 

komentarze zamknięte