WhiskyNight 2014

Degustacja WhiskyNight gdyż listopadowa noc wcześnie się zaczyna i późno się kończy.

Termin: SOBOTA 15 listopada 2014 r.

Miejsce: Warszawa, Hotel Boss.

Czas trwania: 14.00 – 23.00

Temat Degustacji: Ciekawostki z krainy whisky.

Whisky – dobór menu: Degustacja whisky w Warszawie: Tym razem whisky do degustacji zapewiają uczestnicy. My koordynujemy zakupy, aby pozycje się nie powtarzały i były mało znane w naszym gronie. Doradzamy również wybór pozycji. Zakup whisky można również scedować na nas. Szczegóły w dalszej części. Każdy właściciel butelki powinien móc krótko powiedzieć, dlaczego wybrał tę butelkę 😉 I każdy wygłosi krótką mowę o swojej butelce ;). Mowa ma mieć charakter również edykacyjny.O szczególnej maturacji, niezxależnym bottlerze. Ważniejsza jest dla nas jakość butelek samych w sobie niż ograniczanie wyboru i poszukiwań do konkretnego tematu. Bardzo ważnym kryterium wyboru whisky powinna być jej niewielka znajomość w Polsce pod względem degustacyjnym. Zatem należy poszukiwać rzeczy nowych, ciekawych i wyjątkowych z jakiegoś powodu, który trzeba będzie przedstawić.

Ilość Whisky: Podczas degustacji whisky w Warszawie w listopadzie chcemy aby podczas oficjalnej części degustacji było ok 12-13 pozycji. Przy większej ilości osób będziemy zdecydowanie zachęcali do wspólnych zakupów i nabywania droższych pozycji z potencjałem na wyższą ocenę.

Nagroda: Dla osoby/osób których whisky otrzyma najwyższą średnią ocen z degustacji przewidziana jest nagroda. Prezent prosto ze Szkocji.  Organizatorzy oczywiście nie biorą udziału w konkursie.

Program degustacji: Zwyczajowo rozpoczniemy wspólnym obiadem o godz. 14.00. Pierwsza część degustacji przewidziana jest w godzinach 15.00 – 18.30. Potem kolacja i chwila odpoczynku i druga część degustacji w godzinach 19.30 – 21.00. Później już luźne dopijanie tego co zostało, open bar jeśli ktoś coś dodatkowo przewiezie (nie obowiązkowe, mało znane podstawki sugerowane, my coś zapewnimy), giełda sampli i etc. Luźna część degustacji skończyła się poprzednio późno po północy. Tym razem też zachęcamy do dłuższego posiedzenia i dyskusji. Degustacja whisky w Warszawie ma być przede wszystkim spotkaniem miłośników wody życia z całej Polski i możliwością rozmowy, wymiany doświadczeń, opinii o imprezach w Polsce i na świecie. Poprzednio uczestnicy przyjechali m. in. z Olsztyna, Szczecina czy Krakowa. Reprezentowali różne zawody oraz różne środowiska miłośników whisky. Część z nich prowadzi własne blogi o whisky.

Składka – Whisky: Degustacja whisky w Warszawie w listopadzie ma charakter składkowy. Każdy przywozi własną butelkę, po poprzednim uzgodnieniu konkretnej propozycji z organizatorami. Można przywozić jedną droższą butelkę na 2 osoby. Należy zakładać, że podczas degustacji zostanie rozlane od ½ do 2/3 butelki, a reszta wróci do właściciela. Sugerowany koszt butelki to 100 euro. Rekomendowany przedział 80 – 120 euro. Gdyby ktoś chciał przywieźć coś droższego to nie bronimy ;). Na droższe ciekawsze rzeczy można się składać z kimś na spółkę. Zachęcamy do takiego rozwiązania. Uzgodnienia pozycji z organizatorami mają służyć zapewnieniu, że propozycje nie będą się dublowały, ani nie będą to rzeczy dość dobrze już znane w naszym gronie. Oczywiście pomagamy w wyborze whisky oraz jej zakupie.

Składka  – Organizacja: I. 200 zł (dla dotychczasowych uczestników degustacji i przyjaciół Whiskymywife), II. 280 zł dla osób z zewnątrz. III. 580 zł to koszt dla osób bez własnego wkładu w postaci whisky. Wkład whisky za osoby ponoszące taką opłatę zapewniają organizatorzy. Koszty organizacyjne przeznaczone są na wynajem sali, dwa posiłki, stałą przerwę kawową i wodę oraz przygotowanie degustacji. W hotelu jest możliwość rezerwacji noclegu w cenie ok. 200 zł za pokój dwuosobowy (100 zł od osoby) wraz ze śniadaniem. Pomagamy w rezerwacji miejsc.

Zgłoszenia i dodatkowe informacje: Osoby zainteresowane uczestnictwem w degustacji posimy o zgłaszanie się jak najpilniej mailowo na adres daniel@whiskymywife.pl

Uwaga: O przyjęciu na degustację decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona do 24. Prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie się i rezerwowanie miejsc. Nam też pozwoli to na lepsze zaplanowanie imprezy, sugestie w zakresie whisky, łączenie osób i wsparcie dokonywania wspólnych zakupów.

Pozdrawiamy i zapraszamy.

Daniel i Grzegorz

www.whiskymywife.pl

p.s. Kolejna impreza WhiskyLegend odbędzie się 28 lutego 2015 roku. Spotkanie z Legendami i najbardziej prestiżowa degustacja w Warszawie. Można już się szykować. Do pobrania zaproszenie w PDF: Zaproszenie WhiskyNight

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *