WhiskyNight 2015 – listopadowa degustacja whisky w Warszawie

Degustacja WhiskyNight gdyż listopadowa noc wcześnie się zaczyna i późno się kończy.

Termin: SOBOTA 14 listopada 2015 r.

Miejsce: Warszawa Hotel Boss lub okolice Warszawy. Decyzja z pierwszymi zgłoszonymi uczestnikami.

Czas trwania: 14.00 – 23.00

Temat Degustacji: Przeszukujemy N O W O Ś C I. 

Whisky – dobór menu:

Whisky do degustacji zapewniają uczestnicy. Tematem przewodnim degustacji mają być NOWOŚCI na rynku whisky. Preferowane będą pozycje świeżo wypuszczone, wydane w 2015 roku, ale również wszelkiego rodzaju nowości (bottlerzy, owe pomysły destylarni, nowe linie oficjalnych edycji i etc). Degustacji WhiskyNight tym razem ma służyć przeglądowi aktualnej oferty oraz kierunków wytyczanych przez destylarnie i bottlerów.

Degustujemy w ciemno, nie wiedząc jaka to whisky. Po jej odsłonięciu właściciel krótko opowie dlaczego wybrał tę edycję.

My służymy pomocą jeśli chodzi o wybór whisky oraz zatwierdzamy wybrane pozycje – dbając by whisky się nie powtarzała oraz aby nie było noc co jest ogólnie. znane. Zakup whisky można również scedować na nas.

Ilość Whisky: Podczas degustacji whisky w Warszawie w listopadzie chcemy aby podczas oficjalnej części degustacji było ok 12-13 pozycji. Przy większej ilości osób będziemy zdecydowanie zachęcali do wspólnych zakupów i nabywania droższych pozycji z potencjałem na wyższą ocenę. Podczas degustacji polewamy z każdej whisky po ok. 20 ml. Natomiast do czasu zakończenia oficjalnej części degustacji wszystkie butelki zostają na stole i można sobie dolewać. Po zakończeniu oficjalnej części degustacji butelka wraca do właściciela.

Nagroda: Dla osoby/osób których whisky otrzyma najwyższą średnią ocen z degustacji przewidziana jest nagroda.

Program degustacji: Zwyczajowo rozpoczniemy wspólnym obiadem o godz. 14.00. Pierwsza część degustacji przewidziana jest w godzinach 15.00 – 18.30. Potem kolacja i chwila odpoczynku i druga część degustacji w godzinach 19.30 – 21.00. Później już luźne degustowanie tego co zostało, open bar jeśli ktoś coś dodatkowo przewiezie (nie obowiązkowe, mało znane podstawki sugerowane, my coś zapewnimy), giełda sampli i etc. Luźna część degustacji skończyła się poprzednio późno po północy. Tym razem też zachęcamy do dłuższego posiedzenia i dyskusji. Degustacja whisky w Warszawie ma być przede wszystkim spotkaniem miłośników wody życia z całej Polski i możliwością rozmowy, wymiany doświadczeń, opinii o imprezach w Polsce i na świecie. Poprzednio uczestnicy przyjechali m. in. z Olsztyna, Szczecina czy Krakowa. Reprezentowali różne zawody oraz różne środowiska miłośników whisky. Część z nich prowadzi własne blogi o whisky.

Składka – Whisky: Degustacja whisky w Warszawie w listopadzie ma charakter składkowy. Każdy przywozi własną butelkę, po poprzednim uzgodnieniu konkretnej propozycji z organizatorami. Można przywozić jedną droższą butelkę na 2 osoby. Należy zakładać, że podczas degustacji zostanie rozlane od ½ do 2/3 butelki, a reszta wróci do właściciela. Koszt butelki powinien wynosić minimum 100 euro, a rekomendowany przez nas przedział cenowy to 100 – 150 euro. Oczywiście można przywozić droższe pozycje ale to już decyzja uczestników – my nie bronimy ;).  Uzgodnienia pozycji z organizatorami mają służyć zapewnieniu, że propozycje nie będą się dublowały, ani nie będą to rzeczy dość dobrze już znane w naszym gronie. Oczywiście pomagamy w wyborze whisky oraz jej zakupie.

Składka  – Organizacja: I. 200 zł (dla dotychczasowych uczestników degustacji i przyjaciół Whiskymywife), II. 280 zł dla osób z zewnątrz. III. 700 zł to koszt dla osób bez własnego wkładu w postaci whisky. Wkład whisky za osoby ponoszące taką opłatę zapewniają organizatorzy. Koszty organizacyjne przeznaczone są na wynajem sali, dwa posiłki, stałą przerwę kawową i wodę oraz przygotowanie degustacji.

Istnieje możliwość zrealizowania degustacji w przyjemnym pensjonacie pod Warszawą lub w hotelu Boss w Warszawie. Ostateczną decyzję odnośnie miejsca podejmiemy w połowie października. W obydwu przypadkach nocleg wyniesie 100 zł od osoby.

Zgłoszenia i dodatkowe informacje: Osoby zainteresowane uczestnictwem w degustacji posimy o zgłaszanie się jak najpilniej mailowo na adres daniel@whiskymywife.pl, grzegorz@whiskymywife.pl

Uwaga: O przyjęciu na degustację decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona do 24. Prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie się i rezerwowanie miejsc. Nam też pozwoli to na lepsze zaplanowanie imprezy, sugestie w zakresie whisky, łączenie osób i wsparcie dokonywania wspólnych zakupów.

Pozdrawiamy i zapraszamy.

Daniel i Grzegorz

www.whiskymywife.pl

p.s. Kolejna impreza WhiskyLegend odbędzie się 5 marca 2016 roku. Spotkanie z Legendami i najbardziej prestiżowa degustacja w Warszawie. Można już dokonywać wstępnych rezerwacji i zgłoszeń. Szczegóły wkrótce.

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *