Wyjazd 2014

Dołącz do nas!

Kilka podróży do Szkocji mam już za sobą. Każda z nich była wyprawą śladami whisky single malt i wszystkiego co się z nią wiąże. Wiedza zdobyta podczas tych podróży jest bezcenna, a liczba przeżytych przygód nie do policzenia. Miłość do Szkocji mogę porównać tylko do miłości, jaką darzę swoją żonę.

Degustacja whisky prosto z beczki, prowadzona przez legendarnego szefa magazynów Lagavulina, widok Laphroaiga o poranku,wyjazd_2014_2 wizyta w jednym z najlepszych barów whisky w Bowmore, zwiedzanie Aberfeldy o północy, oglądanie historycznych beczek składowanych w Edradour czy dorzucanie torfu do pieca w legendarnej Port Ellen to przeżycia nie do zapomnienia. Do tego dochodzą niesamowite góry, jeziora, cudowna przyroda czy przepiękne zamki jakimi mogą się poszczycić Szkoci.
Jest to dla mnie mieszanka tak piorunująca, że od razu po powrocie ze Szkocji planuję kolejną wyprawę. W przyszłym roku będę tam przynajmniej 2 razy. Drugą podróż organizuję już nie tylko dla siebie, ale dla 6-8 osobowej grupy.
Chęć wyjazdu zadeklarowało już 6 osób. Szukamy ewentualnie jeszcze 1 bądż 2 osób. Może Ciebie?

Szczegóły:

Długość wyjazdu to 7 bądź 10 dni.
Cel główny – Orkney Islands a po drodze wszystkie destylarnie z regionu Highlands (oprócz tych na zachodnich wyspach – tam już pojechać nie zdążymy)
Cel drugoplanowy to Edynburg – najpiękniejsze miasto świata wedle mojej opinii. Będziemy mieli to szczęście, że w trakcie naszego pobytu będzie Fringe Festiwal. Wielka rzecz: https://www.edfringe.com/ .

Termin:

wyjaz2014
Cała wyprawa odbędzie się w dniach 11.08 – 21.08.2014 zaś jej część główna w terminie 14.08 – 21.08.2014.

Celem naszej wyprawy będzie również przyjrzenie się przeszłości – czyli zamkniętym destylarniom a czasem tylko śladom, które po nich zostały.
Orkney Islans to chyba jedna z piękniejszych części Szkocji – czekają tam na nas nie tylko 2 legendarne destylarnie ale też wiele innych atrakcji…
Jeżeli chcesz poznać szczegóły, zainteresowała Cię ta podróż – proszę o maila.

Grzegorz(at)whiskymywife.pl

mccoy

komentarze do “Wyjazd 2014”

 1. Łukasz pisze:

  Cześć,
  Chciałem się zapytać czy będzie Pan również organizował taką wycieczkę po destylarniach w roku 2016 ? Mój brat jest fanem whisky i myślałem o zrobieniu mu takie prezentu urodzinowego. Czy mógłbym dostać więcej szczegółów ? Odnośnie skąd wylatujecie ? jaki może być przybliżony koszt dla jednej osoby ?
  Pozdrawiam Łukasz
  P.s. Z góry dziękuję za odpowiedź

  • Daniel pisze:

   Witam, dziękuję za pytanie. Oczywiście myślimy o wyjazdach do Szkocji. Skontaktujemy się z Panem na maila.