Misja, czyli dlaczego tworzymy whiskymywife.pl

welcome_text
W końcu wystartowaliśmy z nowym serwisem o whisky single malt. Od kilku lat interesujemy się tym typem whisky odkrywając jej bogactwo i kulturę degustacji. Od tego czasu degustujemy ciekawe whisky, tworzymy notki degustacyjne, inwestujemy i tworzymy własne kolekcje, a także śledzimy światowe trendy w tym zakresie. Niestety brakowało nam w Polsce aktualnych informacji o whisky i musieliśmy je wyszukiwać głównie w Zachodniej Europie. Postanowiliśmy to zmienić i zakładamy pierwszy w Polsce serwis o whisky z dużą ilością aktualności. Będziemy zbierać nowości z zagranicznych portali i publikować bieżące informacje na naszych stronach służąc polskim czytelnikom.

Śledząc trendy zachodnie widzimy, że twórcami rzetelnych informacji o whisky są pasjonaci piszący na swoich blogach, część z nich jest zrzeszona jako MaltManiacs. Nasz serwis chcemy udostępnić polskim pasjonatom zachęcając do tworzenia własnych blogów o whisky.

Chcemy integrować środowisko pasjonatów whisky w naszym kraju wspólnie z nimi przyczyniając się do rozwoju tego rynku i popularyzacji degustowania whisky. Część blogowa to emocjonalne serce naszego serwisu. Liczymy na wiele wpisów, wymianę opinii i zderzenie wielu stanowisk.

W części whiskymarekt będziemy wprowadzali czytelników w świat inwestowania i kolekcjonowania whisky. Będziemy przedstawiali prognozy rynkowe oraz trendy na aukcjach oraz białe kruki. W naszej opinii whisky to również możliwość zdywersyfikowania swojego portfela inwestycyjnego.

Whiskypedia to część z podstawową wiedzą o świecie single malt od jej produkcji, po degustowanie. Krok po kroku będziemy opisywać poszczególne destylarnie. Przedstawimy proces tworzenia whisky, sposób picia whisky, rodzaje kieliszków do whisky i wszystko to co każdy kto jest zainteresowany tym trunkiem powinien wiedzieć.

Odkrywanie złożoności zapachów i smaków whisky jest najprzyjemniejszą rzeczą związaną z whisky. W tym dziale będziemy przedstawiać opisy ciekawych degustowanych przez nas single maltów. Ponadto zaprezentujemy notki zagranicznych blogerów dotyczące najlepiej przez nich ocenianych whisky.

Pod egidą portalu będziemy rozpowszechniać wiedzę o Single Maltach organizując degustacje, wspierając przy sprowadzaniu whisky z różnych zakątków świata, doradzając przy zakupach whisky pod inwestycję i tworzenie własnych kolekcji.

Nasze główne cele:

  1. rozpowszechnianie wiedzy o whisky typu single malt
  2. integracja środowiska koneserów whisky słodowej
  3. chcemy być pierwszym źródłem informacji o whisky SM w Polsce
  4. umożliwienie degustowania najciekawszych whisky ze świata
  5. wspieranie w zdobywaniu i kolekcjonowaniu białych kruków i bardzo rzadkich edycji.

Grzegorz i Daniel

mccoy

daniel

Zapraszamy do czytania, komentowania, a także do współtworzenia serwisu. Jeśli chciałbyś  założyć bloga o whisky lub pisać artykuły, notki degustacyjne etc., to ZAPRASZAMY do współpracy z nami. – kontakt

komentarze zamknięte