Konkurs Gwiazda Whisky Live Warsaw 2015

WLW_logo_2015

Gwiazda Whisky Live Warsaw 2015.

Konkurs organizowany przez Whiskymywife.pl

Podczas ubiegłorocznego festiwalu oczarowała nas Bunnahabhain z serii Artist 4 wydana przez LMDW. Urzekła nas swoim intensywnym i bogatym zapachem oraz doskonałym smakiem i finishem. Do tego miała piękną etykietę mocno korespondującą z zawartością, a dostać ją można było zawsze, ale wyłącznie po poproszeniu Damiana – wystawcy z LMDW. Nie twierdzę, że to była najlepsza whisky tamtego festiwalu … na spokojnie znacznie wyżej oceniłbym chociaż 40-letniego Springabka z serii Chieftains dostępnego na stoisku Glengoyne / Ian Maclead. Natomiast Bunnahabhain była whisky, o której się mówiło, ze sklepu została błyskawicznie rozsprzedana, a oczekiwane dostawy zostały szybko rozlokowane. Warto powiedzieć, że cena niewiele ponad 400 zł też nie była bardzo wysoka i sprawiła, że wiele osób ją zakupiło.

Bunnahabhain z serii Artist 4

W naszej subiektywnej opinii ubiegłoroczna gwiazda festiwalu – Bunnahabhain z serii Artist 4.

Gwiazda Whisky Live Warsaw 2015 – czego szukamy?

 1. Szukamy whisky dobrej i bardzo dobrej.
  Czy musi być najlepsza nie festiwalu? Może ale nie musi być najlepsza. Na pewno musi być dobra, czyli w naszych kryteriach zasłużyć conajmniej na ocenę 5/10 punktów.
  (Jak oceniamy whisky – kliknij TU)
 2. Szukamy whisky na pewno nietuzinkowej.
  Takiej, która zdecydowanie się wybije w festiwalowych warunkach. Warunkach gwaru, rozmowy i zabawy. Można powiedzieć, że powinna być wyrazista, albo bardzo gładka. Na pewno taka, o której sobie pomyślimy: muszę tu przyjść na drugiego drama …
 3. Destylarnia, wystawca, marka są obojętne.
  Cena, opakowanie, otoczka również nie mają dużego wpływu na gwiazdę festiwalu. Być może wszyscy będą sobie rekomendować nowego i bardzo dostępnego Kavalana, Amruta, Bowmora, a może coś nam zupełnie nieznanego nagle wypłynie na festiwalu.Wzorując się na zeszłorocznej Bunnahabhain można powiedzieć, że: była to whisky dostępna za darmo, ale limitowana; do kupienia w sklepach, ale trzeba było się postarać; bez zbędnych wodotrysków w / na opakowaniu, ale jednocześnie z nietuzinkową etykietą; whisky młoda 10-letnia, ale w wersji z jednej beczki.
Nagroda 1

Spróbujemy wszystkich zgłoszonych whisky! Jak nie sami to z pomocnym Jury.

Konkurs – przebieg: 

 1. W sobotę, czyli pierwszego dnia festiwalu należy nam zgłaszać swoje typy konkursowe.
 2. My spróbujemy wszystkich zgłoszonych whisky, które ocenimy pod względem jakościowym. Będziemy też patrzyli i słuchali o czym rozmawiają ludzie, co sobie rekomendują i co jest naprawdę dobre.
 3. Wytypujemy naszą gwiazdę festiwalu.
 4. Wśród wszystkich osób, które zgłosiły nam jako „whisky gwiazdę festiwalu”, tę samą co my wytypowaliśmy w niedzielę ok. godz. 15.00* w sposób w pełni autorski, na oczach publiczności, wytypujemy zwycięzcę naszego konkursu i wręczymy mu tę piękną nagrodę.(Dokładna godzina i miejsce zostaną ogłoszone na naszym profilu na fecebooku, stronie internetowej oraz podane jako komunikat na festiwalu)
bunnahabnain 1

Zdjęcia do konkursu mogą być robione aparatem telefonicznym.

Aby wziąć udział w konkursie na Gwiazdę Whisky Live Warsaw 2015:

 1. Prześlij nam swoje zgłoszenie. Możesz to zrobić na następujące sposoby:
  1. Najlepiej: wklejając zdjęcie i opis w formie komentarza do naszego wpisu na profilu facebookowym whiskymywife. Wpis zostanie stworzony w sobotę rano i będzie nosił tytuł: Konkurs Gwiazda Whisky Live Warsaw – zgłoszenia.
  2. Wysyłając nam zgłoszenie na nr telefonu 604 288 171. Wszystkie zgłoszenia przesłane na nr telefonu zostaną przez nas zamieszczone w komentarzach na profilu facebookowym wraz z imieniem zgłaszającego bez podania nazwiska, adresu e-mail, czy nr telefonu.
  3. Wysyłając zgłoszenie na adres e-mail: kontakt@whiskymywife.pl
 2. Wszystkie zgłoszenia przesłane na nr telefonu oraz adres e-mail otrzymają potwierdzenie zwrotne. w Przypadku braku potwierdzenia prosimy o ponowne przesłanie.
 3. Wszystkie zgłoszenia przesłane na wskazany adres e-mail lub nr telefonu zostaną przez nas zamieszczone w komentarzach na profilu facebookowym wraz z imieniem zgłaszającego bez podania nazwiska, adresu e-mail, czy nr telefonu. Zgłoszenia zostaną zamieszczone w komentarzach najpóźniej do godz. 10.00 w niedzielę.
 4. Zgłoszenie MUSI zawierać:
  1. Zdjęcie lub maksimum 3 zdjęcia butelki zgłaszanej do konkursu w ilości (zdjęcia muszą być ostre i czytelne, powinniśmy móc odczytać informacje o danej whisky)
  2. Krótkie uzasadnienie co Was w tej whisky urzekło i dlaczego zasługuje na miano Gwiazdy
  3. Imię i nazwisko osoby zgłaszającej propozycję.
 5. W ramach konkursu każda osoba może dokonać maksymalnie trzech zgłoszeń!
 6. Zgłoszeń można dokonywać wyłącznie w pierwszy dzień trwania festiwalu, sobota 10.10.2015 w godzinach trwania festiwalu.
 7. Biorąc udział w konkursie akceptujesz jego regulamin oraz w pełni autorski charakter.
bunnahabnain 2

Ważne aby czytelna była pełna nazwa whisky zgłaszanej do konkursu.

Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Pyszna nagroda i mamy nadzieję, że dobra zabawa czekają!

Daniel Lichotam redaktor Whiskymywife

mccoy

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *