Kolejny WhiskyBreak dobiegł końca i możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, iż z pewnością pod wieloma względami był on wyjątkowy.
Tym razem tematem przewodnim było inwestowanie w whisky single malt i wspominając liczbę pytań, jakie zostały nam zadane, był to strzał w dziesiątkę. Cieszy nas coraz większe zainteresowanie tym tematem, bo naprawdę warto pomyśleć o tym, by niewielką część kapitału zainwestować whisky – pomimo, że oczywiście jest zagrożenie, że któregoś dnia można ulec pokusie otworzenia butelki i jej…wypicia:) Podkreślić jednak należy, że każdy rodzaj inwestycji niesie pewne zagrożenia – tych, których na spotkaniu nie było, zachęcamy do lektury naszych artykułów na ten temat.
Frekwencja na WhiskyBreak przekroczyła nasze oczekiwania – w spotkaniu uczestniczyło około 20 osób zatem w efekcie musieliśmy zmienić sale na większą, co nas akurat zupełnie nie zmartwiło.
Spotkanie dla nas było wyjątkowo bo w grudniu podpisaliśmy roczną umowę z Pure Sky Club i to tam, na 21 piętrze, w samym sercu Warszawy, z piękną panoramą miasta, odbył się trzeci już zorganizowany przez nas WhiskyBreak. Teraz oprócz doborowego towarzystwa naszych gości i wyśmienitej whisky, organizujemy nasze degustacje w profesjonalnym klubie, zrzeszającym ludzi biznesu, świata polityki i rozrywki.
Zaczęliśmy od whisky delikatniejszych, z regionu Speyside ,by później przechodzić w nuty bardziej zdecydowane, mocne sherry, czy smaki dymne, torfowe.
Pierwszą whisky była najpopularniejsza whisky świata, czyli Glenfiddich – ale nie w najpopularniejszej, 12-letniej wersji, bo ta na naszej degustacji była już pełnoletnia. Różnica na korzyść 18-letniej wersji jest wyczuwalna już w zapachu.
Następna w kolejności była whisky pochodząca z jednej z ciekawszych destylarni w Szkocji czyli Balvenie, która była trzymana w beczkach po rumie. Trzeba przyznać, że było to ciekawe doświadczenie smakowe dla nas wszystkich.
A na koniec klasyczna whisky z Islay, bardzo torfowa i nie pozostawiająca nikogo obojętnym – pochodząca z najmłodszej destylarni na wyspie czyli Kilchoman.
Z tej właśnie okazji świętowaliśmy z uczestnikami WhiskyBreak czyli wieczoru w doborowym towarzystwie przy dodatkowej whisky, którą był 21-letni Glendronach Parliament. Moim zdaniem z oficjalnych wypustów tej destylarni ta najlepiej wypada pod względem relacji ceny do jakości. Była to również wyjątkowa okazja porównania dwóch różnych ale tak dobrych whisky z jednej z najlepszych destylarni ostatnich lat.
Whisky nr 6:
Oficjalna część spotkania trwała około dwóch godzin i składała się z trzech części.
Pierwsza to wprowadzenie w świat whisky single Malt, w trakcie której przeprowadziliśmy uczestników przez takie tematy jak:
– sposób produkcji whisky słodowej,
– dlaczego finalny efekt tak bardzo się różni,
– jaki wpływ ma maturacja na smak whisky,
– jak profesjonalnie degustować whisky single malt,
– w czym degustować whisky (oczywiście w kieliszkach i zachęcamy do ich zakupu 🙂 )
Druga część, która trwała do końca spotkania, to było oczywiście omówienie tematu głównego czyli odpowiedź na pytanie czy można inwestować w whisky i w jaki sposób można takich inwestycji dokonywać.
Sporo czasu poświęciliśmy też wskazaniu jakie parametry whisky mają największy wpływ na zwiększenie wartości whisky w czasie.
Aby jak najlepiej zobrazować temat i specyfikę inwestycji, przeprowadziliśmy ciekawą grę, którą była aukcja. Na spotkanie przynieśliśmy kilkanaście butelek, w które sami zainwestowaliśmy, cofnęliśmy się w czasie, podzieliliśmy uczestników na 4 grupy i przeprowadzaliśmy aukcję poszczególnych butelek. Wygrywała ta grupa, której whisky najwięcej zyskała w czasie. W skrócie można powiedzieć, że aukcja była emocjonująca, ale oczywiście wygrała grupa, która zdecydowała się kupić …Karuizawę.
W polskiej lidze siatkówki panowała swego czasu zasada, że kto ma w składzie Mariusza Wlazłego wygrywa Ligę, tak tutaj kto miał Karuizawę wygrywał zabawę:)
Część oficjalna zakończyła się chwilę po 21, choć przyznać trzeba, że z zakończeniem zawsze mamy niemały problem bo z chęcią rozmawialibyśmy z naszymi Gośćmi jeszcze kilka godzin:) I tak jak zawsze, tak również i tym razem po zakończeniu WhiskyBreak zaprosiliśmy wszystkich uczestników do zostania z nami dłużej, by zgłębić interesujące tematy, porozmawiać o whisky słodowej i wymienić się doświadczeniami ale również po to, by kolejny raz spróbować wyśmienitych whisky, które były podawane w trakcie oficjalnej części degustacji:) I tak niektórzy zostali z nami do 23:00 i nie tylko tematy whisky były przez nas poruszane.
Podkreślić należy, ze nasze spotkania w ramach WhiskyBreak to wydarzenia skupione nie tylko na whisky ale mające również charakter networkingowy i ten cel, mam wrażenie, też został osiągnięty. Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty będą kontynuowane a duże grono naszych Gości spotkamy też na kolejnym WhiskyBreak, który odbędzie się już 5 lutego.
Już dziś zapraszamy! Tematem lutowego spotkania będą „Regiony produkcji whisky w Szkocji”
Spróbujemy whisky SM z każdego regionu i podyskutujemy czy są charakterystyczne akcenty dla każdego z nich.
Już wkrótce szczegółowa informacja o sptokaniu na naszej stronie ale już od dziś można rezerwować udział.
Termin: 5 luty 2015
Miejsce: Pure Sky Club na ul. Emilii Plater
Rezerwacje: kontakt@whiskymywife.pl
Najnowsze komentarze