Kalendarz degustacji whisky.

IMG_8877

Kalendarium Whisky – degustacje i spotkania – co gdzie i kiedy w Polsce i w Europie.

Tworząc niniejsze kalendarium przyświeca nam idea zebrania w jednym miejscu informacji o imprezach dla miłośników whisky w Polsce i Europie. Szczególnie będziemy chcieli informować o takich wydarzeniach, które mają formułę otwartą i można wziąć w nich udział.

Zapraszamy do współtworzenia tego działu, informowania nas mailowo (info@whiskymywife.pl ) lub w komentarzach pod niniejszym wpisem o organizowanych przez Was czy znanych Wam imprezach. Zapraszamy!

 

Kalendarium degustacji whisky.

25.09.2015r.
Warszawa, WhiskyBreak – Whisky ze świata.

Whiskybreak to formuła dwugodzinnych, luźnych spotkań z elementami networkingu biznesowego. Podczas tych degustacji próbujemy  nowe, nie znane nam oraz wchodzące na rynek whisky.  W ramach tej wrześniowej edycji należy spodziewać się różnych ciekawych whisky ze świata m. in. z Tajwanu, Japonii, Islandii czy Irlandii.

 

3-4.10.2015r.
Londyn, WhiskyShow,

W zeszłym roku byli nasi wysłannicy. Na uwagę zasługują dwa elementy: 1. Masterclass Brory oraz 2. Karuizawa dla WhiskyShow. Jeśli w tym roku będzie chociaż jeden z tych elementów powtórzony, to postaramy się pojechać. https://www.whiskyshow.com

 

10 – 11.10.2015r.
Warszawa, Whisky Live Warsaw. Polecamy!

Impreza, której w Polsce rekomendować nie trzeba. W tym roku zmienia szyld z Warsaw Whisky fest na Whisky Live Warsaw więc i nasze oczekiwania rosną. Czy w nowej szacie uda się powtórzyć zeszłoroczny sukces? Trzymamy kciuki i jesteśmy pewni, że tak.

https://www.whiskylivewarsaw.com/pl/2015/aktualnosci

Nasza relacja z poprzedniego roku znajduje się TU. 

 

23.10.2015r.
Warszawa, WhiskyBreak  – Odkrywamy Szkocję

W ramach tego WhiskyBreak opowiemy najciekawsze historie z naszego wyjazdu do Szkocji. Obejrzymy nagrane filmy oraz najciekawsze zdjęcia. Będziemy degustowali whisky z destylarni w których byliśmy, oraz z tych do których się wybieramy. Opowiemy o naszych planach na WhiskyTour 2016.

 

14.11.2015r.
Warszawa, WhiskyNight

Kolejna edycja tej całodziennej degustacji dla miłośników whisky. Tym razem każdy z uczestników przynosi własną butelkę (o minimalnym koszcie ok. 100 euro) oraz partycypuje w kosztach organizacyjnych (ok. 200 zł na salę, 3 posiłki, wodę, kawę, herbatę, oraz sprawy organizacyjne). Propozycje uczestników odnośnie whisky powinny być przez nas zaakceptowane – dbamy o to aby pozycje się nie powielały oraz aby to były nowe, nieznane nam wcześniej whisky.

Zaczynamy o godz. 14.00 wspólnym lunchem i kończymy ok. 23.00.

Relacja z poprzedniego WhiskyNight znajduje się TU.

 

10.12.2015r.
Warszawa, WhiskyBreak – Kolekcjonowanie Whisky 

Whiskybreak to formuła dwugodzinnych, luźnych spotkań z elementami networkingu biznesowego. Podczas tych degustacji próbujemy  nowe, nie znane nam oraz wchodzące na rynek whisky. W ramach tej edycji ponownie poruszymy kwestie związane z budowaniem kolekcji whisky. Grudniowe WhiskyBreak to nieformalne urodziny naszego portalu oraz działalności. Uczestnicy będą mogli wybrać niektóre z degustowanych pozycji. 😉 Zapraszamy

 

05.03.2016r.
Warszawa, WhiskyLegend

Kolejna edycja naszej najlepszej degustacji organizowanej tylko raz w roku. Tym razem temat degustacji brzmi: Legendy z zamkniętych destylarni. W ramach tego tematu na stole pojawi się 5-6 pozycji Port Ellen, w tym również dziesiąta oficjalna edycja – jedna z najlepiej ocenianych PE. Ponadto na stole pojawią się m. in. whisky z destylarni: Brora, St. Magdalene, Imperial, Glenury Royal. Jeśli się uda, to będzie również Karuizawa.

Uwaga – ilość miejsc na degustację jest ograniczona. Zainteresowanych prosimy o kontakt i wczesne rezerwacje. Szczegóły dotyczące imprezy przesyłamy mailem. 

Relacja z degustacji WhiskyLegend 2015 znajduje się TU.

 

23-34.04.2016r.
Limburg, WhiskyFair,

Naszym zdaniem najciekawszy europejski Festiwal Whisky. Zdecydowanie warto go odwiedzić i zaplanować ten wyjazd z dużym wyprzedzeniem. Nasza relacja z festiwalu z tego roku znajduje się TU.  My jak zwykle się tam udajemy. W 2016 roku jedziemy busem i mamy 6 wolnych miejsc – Zapraszamy. Zainteresowanych wspólnym wyjazdem prosimy o pilny kontakt, gdyż już teraz rezerwujemy noclegi. Wyjeżdżamy wczesnym ranem 22.04 i wracamy późnym wieczorem 25.04.2016r.

 

 

 

 

daniel

P.S. Jeszcze raz zapraszam do informowania nas o organizowanych degustacjach w formule otwartej.

 

 

 

komentarze do “Kalendarz degustacji whisky.”

 1. Wojtek pisze:

  Witam
  Simon says Whisky i Single Malt Club Mikołów organizuje degustację whisky sm.https://www.facebook.com/events/651799414895085/
  Było by nam bardzo miło gdyby informacja o tym wydarzeniu ukazała
  się na waszym blogu.
  Dziekuję i pozdrawiam
  Wojciech Piecyk SMC

 2. CIECHAN-IMPEX pisze:

  Dziękujemy za udział i odwiedzanie naszego stoiska na Whisky Live Warsaw 2015. Gratulujemy zwycięzcom konkursów.
  Festiwal zasługuje na miano światowej klasy.Polecamy wszystkim koneserom whisky.

dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *