WhiskyBreak majowy – 23.05.2018 w Domu Whisky w Warszawie

Zapraszamy już 23 maja 2018 o godz. 19.00 do Domu Whisky (na Nowym Świecie, róg Foksal) w Warszawie na nasz kolejny WhiskyBreak.

Nasz najbliższy WhiskyBreak po raz pierwszy odbędzie się w Domu Whisky w Warszawie. To stosunkowo nowe miejsce na mapie whisky, oferujące niezwykle bogaty wybór whisky do degustowania, zachęca nas do spojrzenia na degustowanie whisky może nie tyle z nowej perspektywy ile pozwoli nam na skoncentrowaniu się na „smakowaniu”. Razem z Grzesiem opowiemy o naszych najciekawszych degustowanych whisky w różnych miejscach na całym świecie. Prezentacja dotyczyć więc będzie kilku mniejszych i większych pubów whisky, degustowanych tam trunków oraz przygód jakie mieliśmy 😉

Zachęcimy również Was do podzielenia się swoimi doświadczeniami z różnych miejsc w Polsce i na świecie.

Oczywiście nie tylko będziemy opowiadali o degustacjach ale również degustowali. Jak zwykle do spróbowania będzie 5 różnorodnych whisky, w tym jedna wyjątkowa perełka z najwyższej półki. Na razie jej nie zdradzamy … Ci co nas znają wiedzą, że warto zgłosić się w ciemno.

Whiskybreak to krótkie spotkanie podczas którego w luźnej atmosferze będzie można odpocząć od codziennych trudów degustując dobrą i specjalnie dobraną whisky. Uczestnicy spotkania będą mogli degustować x  różnorodnych whisky (zalezy od frekwencji) , posłuchają opowieści o ich pochodzeniu, historii i produkcji. Razem z prowadzącymi wejdą bogaty świat zapachu i smaku tego trunku. Whiskybreak to również szansa na spotkanie ciekawych ludzi, nawiązanie kontaktów towarzyskich i biznesowych.

W trakcie degustacji…

Podstawowe informacje o degustacji WhiskyBreak:

Whisky

Podczas spotkania zapewniamy 5 różnorodnych whisky dobranych w taki sposób, aby można było dobrze zobaczyć różnice w smakach i aromatach pomiędzy nimi. Należy spodziewać się whisky specjalnie przez nas dobranych, trzymających przyzwoity poziom, a jednocześnie ogólnodostępnych. Podczas najbliższego whiskybreak’u spróbujemy whisky o zupełnie różnym finiszowaniu w beczkach i charakterystyce.

Przebieg

Spotkanie ma mieć luźny charakter, więc nie będzie zbyt długich wywodów na temat produkcji i rodzajów whisky. Chcemy jednak aby spotkanie miało charakter edukacyjny, więc o każdej wybranej whisky chwilę opowiemy. Chętnie odpowiemy na pytania o whisky – rodzajach, rynku, inwestycjach i eksperymentach.

Edukacja

Dlaczego whisky single malt pijemy w kieliszkach? Jak powinna wyglądać profesjonalna degustacja? Czym się róźni whisky blended od słodowej i dlaczego degustujemy tylko tą drugą? Dlaczego niektóre butelki whisky single malt są kupowane za 100000$? Na te i wiele innych pytań odpowiemy.

Dla kogo?

Dla osób, które w tym pędzącym świecie, w środku tygodnia chcą i mogą sobie pozwolić na chwilę wytchnienia w doborowym towarzystwie. Spotkanie ma charakter edukacyjny więc poziom zaawansowania nie jest istotny. Zakładamy udział grupy kilkunastu osób.

Zgłoszenia i koszty

Prosimy o zgłoszenia na grzegorz @ whiskymywife.pl lub daniel @ whiskymywife.pl Szczegóły udostępniamy zainteresowanym.

Koszt uczestnictwa w degustacji wynosi 200 zł od osoby. Przy zgłoszeniu grupy kilku osób koszt uczestnictwa może być negocjowany.

 

Zapraszamy!

 

Przypominamy kilka relacji z whiskybreak z poprzednich lat:

Pierwszy w historii miał miejsce w 2014 roku :

Whiskybreak 1 – relacja

 

WhiskyBreak nr 3 czyli o inwestowaniu w whisky – relacja

WhiskyBreak urodzinowy – jak było ?

Artyści na wybiegu czyli WhiskyBreak

 

 

 

 

mccoy

daniel

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *