WhiskyLegend 2018_zaproszenie

Legendy, gwiazdy i rzeczy całkowicie nieznane. Degustacja WhiskyLegend 2018

WhiskyLegend 2018

Zapraszamy serdecznie do udziału w WhiskyLegend 2018. Whisky drożeje … jak spojrzymy wstecz to każda z tych degustacji wydaje się być coraz bardziej niedostępna nie tylko dla przyszłych pokoleń, ale nawet w perspektywie najbliższych lat. Kto dziś otwiera Karuizawy, albo 13 butelek z zamkniętych destylarni? Mamy świadomość, że na każdej takiej degustacji mocno tracimy. Gdybyśmy trzymali i sprzedawali „zysk” byłby znaczący. Ale powtarzamy wokoło. Ta impreza to spotkanie miłośników whisky, podczas którego staramy się degustować dobrą i bardzo dobrą. Wstęp finansowy nie jest bez kozery, gdyż więcej o finansach będzie na końcu. Ale najpierw szczegóły organizacyjne.

Idea 2018.

W kwietniu 2017 zmarła jedna z legend whisky – Silviano Samaroli. Osoba, która miała olbrzymi wpływ na rozwój whisky na bardzo wczesnym etapie. To spod jego ręki wyszły takie butelki jak choćby degustowany przez nas Glen Garioch. Chcielibyśmy chociaż częściowo oddać mu hołd i spokać się z legendą. Będą butelki spod jego ręki, ale nie te legendarne, których ceny wynoszą po kilka tysięcy funtów. Wspomniany Glen Garioch ostatnio na aukcji osiągnął cenę 7100 GBP. Niemniej staramy się znaleźć kompromis pomiędzy jakościa i ceną i przynajmniej w 2-3 pozycjach celujemy w oceny na poziomie 9/10 i 10.10. Oprócz dzieł mistrza pojawią się inni włoscy bottlerzey. Między innymi znany nam choćby z poprzedniego roku i świętnego Ardbega oraz doskonałego Macallana Silver Seal. Mamy w planach również sięgnąć po Moon Import.

Butelek z „włoskimi” konotacjami będzie ok. sześciu. Tę linię zestawimy z wydaniami oficjalnymi, z których jedna w pełni zasługuje na miano Legendarnych. Mowa o Glenfarclasie z 1965 roku. 60.% To punkt odniesienia. Pojawi się również Lagavulin po sherry, stary Ben Nevis, Benriach, który może nas bardzo zaskoczyć.

Nie będzie to klasyczny Włosko-Szkocki pojedynek, gdyż Szkoci nie są tutaj wybrani przypadkowo, ale nie zdradzajmy wszystkiego.

Menu Degustacyjne.

Ostateczne manu będzie zależne od liczby uczestników. Potrzebujemy zebrać 25 osób, aby impreza się odbyła z poniższym programem degustacyjnym. Jeśli osób będzie więcej to ostatnie z wymienionych na liście butelek wymienimy na bardziej rokujące na najwyższe noty. A naprawdę research zrobiliśmy spory i jest w czym wybierać, a trzeba iść na kompromis pomiędzy dostępnością, ceną, i jakością.

 

 1. Glen Garioch 1975, b. 1987,  57 % https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/26625/glen-garioch-1975-sa
  Dzieło mistrza Silviano Samaroli.
 2. Dailuaine https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/92496/dailuaine-2001-sa
  Jedno z ostatniej (znanej) serii która wyszła spod ręki mistrza Silviano Samaroli.
 3. Bruichladich https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/90734/bruichladdich-2001-sa
  Jedno z ostatniej (znanej) serii która wyszła spod ręki mistrza Silviano Samaroli.
 4. Port Ellen Silver Seal https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/19910/port-ellen-1982-ss
  O
   związkach z Silver Seal i innych niezależnych włoskich bottlerach opowiemy podczas degustacji.
 5. Glenfarclas 1965 https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/7056/glenfarclas-1965 Podczas WhiskyLegend nie może zabraknąć choćby jednej whisky zasługującej na miano Legendarnej. Ta właśnie taką jest. Punkt odniesienia czy drogowskaz wytyczający szlaki. Jeden z najlepszych, a dla niektórych najlepszy Glenfarclas w dziejach. Sprawdzimy.
 6. Lagavulin 21 https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/35109/lagavulin-1991
 7. Benriach 1979 https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17912/benriach-1979 
 8. Ben Nevis 1966  lub inny z lat 60-tych. Dla Grzegorza to jedna z ulubionych/najlepszych destylarni a lata 60-te są zuepełnie zjawiskowe. Sprawdzimy czy mój wspólnik ma rację.
 9. Highland Park 18 yo – https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/19740/highland-park-1992-ss
 10. Glendronach 22 yo – https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/42411
 11. Laphroaig 21 yo – https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/30808/laphroaig-1990-ss

Uwaga: Zarówno firmy oraz osoby prywatne mogą być donatorami butelek na WhiskyLegend. W zamian zapraszamy do udziału w degustacji. Warunki ustalamy indywidualnie. Proponowane butelki muszą zarówno pasować do koncepcji degustacji jak i wnosić wartość dodaną/podwyższać poziom spotkania.

Termin i miejsce:

Degustacja WhiskyLegend odbędzie się w sobotę 10 marca 2018 w Hotelu Boss w Warszawie w godzinach 14.00 – 23.00

Zachęcamy do udziału w formule od piątku do niedzieli. W piątek 9 marca wieczorem ok. 20.00 nieformalne spotkanie z tym co kto przywiezie. Whisky do ustalenia z nami aby nie były za bardzo znane. Nie ustalamy żadnych cen wyjściowych na piątkowe spotkanie, ale wszyscy staramy się aby whisky była albo dobra albo ciekawa 😉

Finanse:

Koszt uczestnictwa w degustacji Whisky Legend to 1600 zł (netto). W cenie jest degustacja, 3 posiłki (lunch, obiadokolacja oraz ciepły posiłek po degustacji), kawa, woda, herbata i etc. Koszt pokrywa kwestie organizacyjne takie jak  wynajem sali, materiały i etc. W koszt uczestnictwa nie wchodzi nocleg ani śniadania.

Uwaga, aby impreza odbyła się potrzebujemy 25 uczestników degustacji i/lub zamówień na zestawy degustacyjne. Prosimy o rozważne zgłoszenia. Jak ktoś nie będzie mógł wziąć udziału to zobowiązany jest do pokrycia kosztów a w zamian prześlemy zestaw degustacyjny w dowolne miejsce na terenie Polski.

W przypadku większej liczby uczestników niż 25 będziemy tak dobierali ostatnie trzy pozycje aby zwiększać jakość i przyjemność degustacji.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w degustacji prosimy o wpłacanie zaliczek w wysokości 50% kosztów degustacji do dnia 29 grudnia 2018. W sprawie wpłat prośba o kontakt grzegorz@whiskymywife.pl Osoby zgłaszające się od stycznia będziemy prosili o dokonywanie wpłat w ciągu 3 dni od daty zgłoszenia.

Zapraszamy.

Relację z lat poprzednich:

Daniel i Grzegorz

Whiskymywife.

Kilka zdjeć z poprzednich Whisky Legend.

WhiskyLegend 2018

Zwycięzcy 2018

 

Whisky Legend 2016 – zamknięte destylarnie

 

Whisky Legend 2015 i słynni goście z Holandii 🙂

 

Okolicznościowy kieliszek

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *